Studiegids

nl en

Strategisch Management van de Publieke Sector

Vak 2012-2013

Strategisch Management van de Publieke Sector

Omschrijving

Strategisch management richt zich op het besturen en beïnvloeden van de omgeving van organisaties, dusdanig dat het legitiem functioneren van de organisatie gewaarborgd blijft. Strategie-ontwikkeling en strategisch gedrag van organisaties is van steeds groter belang in de publieke sector. Ingegaan wordt op de toepasbaarheid van vaak aan de bedrijfskunde ontleende modellen. Het concept strategisch management wordt nader verkend op basis van theorievorming over het proces van strategisch management, het gedrag van publieke managers en de praktijk in het openbaar bestuur. Aan de hand van wetenschappelijk onderzoek en enkele cases uit de praktijk wordt van de deelnemers verwacht de inzichten in de praktijk toe te passen.

Leerdoelen

  1. Einddoel 1 Oriëntatie op inhoud bestuur in de publieke sector en deelgebieden, grondslagen
  2. Einddoel 2 Academische vaardigheden
  3. Einddoel 3 Vaardigheden sociaal-wetenschappelijk onderzoek
  4. Einddoel 4 Professionele vaardigheden

Rooster

Block 2
Tuesday 30-10-2012 18:30 20:00 CDH-SH BEZ.HOUT
Tuesday 6-11-2012 18:30 20:00 CDH-SH BEZ.HOUT
Tuesday 13-11-2012 18:30 20:00 CDH-SH BEZ.HOUT
Tuesday 20-11-2012 18:30 20:00 CDH-SH BEZ.HOUT
Tuesday 27-11-2012 18:30 20:00 CDH-SH BEZ.HOUT
Tuesday 4-12-2012 18:30 20:00 CDH-SH BEZ.HOUT
Tuesday 11-12-2012 18:30 20:00 CDH-SH BEZ.HOUT

Block 4
Tuesday 2-4-2013 20:00 21:30 CASUARIS A0.06
Tuesday 9-4-2013 20:00 21:30 CASUARIS A0.06
Tuesday 16-4-2013 20:00 21:30 CASUARIS A0.06
Tuesday 23-4-2013 20:00 21:30 CASUARIS A0.06
Tuesday 7-5-2013 20:00 21:30 CASUARIS A0.06
Tuesday 14-5-2013 20:00 21:30 CASUARIS A0.06
Tuesday 21-5-2013 20:00 21:30 CASUARIS A0.06

Onderwijsvormen

Hoorcollege, gastcollege, inloopspreekuur t.b.v. eigen onderzoek

Toetsing

Eindpaper, gebaseerd op eigen onderzoek

Studiemateriaal

  • J.M. Bryson, Strategic Planning for Public and Nonprofit Organizations, San Francisco, nieuwste druk.
  • Aanvullende literatuur wordt doorgegeven via Blackboard

Blackboard

Docenten maken gebruik van Blackboard. Deze cursus is in Blackboard beschikbaar vanaf 20-09-2012.

Inschrijven

Via USIS

Contactinformatie

Prof.dr. René Torenvlied r.torenvlied@fsw.leidenuniv.nl
Dr. Caspar van den Berg cberg@fsw.leidenuniv.nl