Dit hoor- en werkcollege biedt een inleiding in het denken van de filosoof en literatuurcriticus Walter Benjamin (1892-1940). De eerste helft van het college zal zijn gewijd aan de uitleg van diens unieke taaltheologie, neergelegd in het manuscript `?er Sprache ?haupt und ? die Sprache des Menschen’ (1916), en zijn begrip van een toekomstige filosofie, in een tekst uit 1917. Tijdens de tweede helft van het college zal aandacht worden besteed aan Benjamins latere ervaringsbegrip, in het bijzonder het geschiedfilosofische onderscheid dat hij uitwerkt tussen ervaring en beleving, in teksten uit de jaren dertig. Hier zal het essay ‘?er einige Motive bei Baudelaire’ (1939) centraal staan.
Timetable
see <font color="#002e65">Timetable MA in Philosophy of a Specific Discipline 2008-2009</font>
Method of instruction
Hoor-/werkcollege
Examination
Mondeling tentamen en paper
Required reading
Verplichte literatuur
*Walter Benjamin, Illuminationen. Ausgewählte Schriften (Suhrkamp Taschenbuch). *Walter Benjamin, Angelus Novus. Ausgewählte Schriften 2 (Suhrkamp Taschenbuch).
Aanbevolen secundaire literatuur *Bernd Witte, Walter Benjamin. Mit selbstzeugnissen und Bilddokumenten (Rowohlt Tascenbuch). *Uwe Steiner, Walter Benjamin (Verlag Metzler). *Gerard Visser, De druk van de beleving. Filosofie en kunst in een domein van overgang en ondergang. SUN 1998 (hoofdstuk IV).
Information at
dr. G.T.M. Visser (g.t.m.visser@phil.leidenuniv.nl)
Remarks
Specialistische cursus in specialisatie: European Languages and Cultures
Registration
Inschrijving via U-twist, zie aanmeldingsprocedure.