Toegangseisen
Analyse 1(NA) en 2(NA), Lineaire Algebra 1(NA) en 2(NA)
Beschrijving
In het college Wiskundige Methoden van de Natuurkunde wordt dieper ingegaan op een aantal onderwerpen uit de algebra of meetkunde die in natuurkundige contexten kunnen worden toegepast
Leerdoelen
Na afloop van deze cursus heb je operationele kennis van de volgende begrippen en kun je hiermee eenvoudige sommen maken:
Duale vectorruimte en quotiëntruimte
Tensoren en tensorproducten
Differentieerbare variëteiten, metrische tensor
Covariante afgeleide, parallelle verplaatsing, geodeten, kromming
Groepen en homomorfismen
Representaties van eindige groepen
Een paar eenvoudige fysische toepassingen.
Rooster
De roosters zijn beschikbaar via My Timetable (zie de knop rechtsboven in).
Onderwijsvorm
zie Brightspace
Toetsing en weging
Schriftelijk tentamen met open vragen (minimumslaagcijfer 5,5)
Huiswerkopdrachten (facultatief, bonus maximaal 0,5)
Na het tentamen is er (in hetzelfde cursusjaar) nog één keer de mogelijkheid om een hertentamen over de gehele stof af te leggen. De huiswerkbonus wordt alleen toegekend als het tentamencijfer minstens 5,5 is, verder komt de bonus komt voor het hertentamen te vervallen. Ook is het niet mogelijk om het huiswerk te herkansen.
Herkansing, inzage & nabespreking
Tweemaal per studiejaar wordt de gelegenheid geboden tot het afleggen van het tentamen verbonden aan elk van de onderwijseenheden die in dat jaar worden aangeboden. Deeltoetsen worden niet herkanst. Voor praktische oefeningen bepaalt de examencommissie de wijze van herkansing.
Voor inzage en nabespreking zie Brightspace
Literatuurlijst
Er is een collegedictaat met opgaven, dit kan via blackboard kunnen worden gedownload. Ook wordt een papieren versie beschikbaar gesteld.
Inschrijven
Inschrijven via MyStudyMap (knop in rechter bovenhoek) is verplicht. Informatie over het inschrijven voor vakken en tentamens kun je vinden op de website.
Contact
Voor inhoudelijke vragen, neem contact op met de docent(en) (rechts in de informatiebalk).
Opmerkingen
Dit vak maakt onderdeel uit van de variatieruimte van de bacheloropleidingen Natuurkunde en Sterrenkunde.
Software
Vanaf collegejaar 2024/2025 werkt de faculteit Wiskunde en Natuurwetenschappen met het software distributieplatform Academic Software. Via het platform kun je toegang krijgen tot de software die je nodig hebt voor bepaalde vakken in je studie. Voor sommige software moet je laptop aan bepaalde systeemeisen voldoen. Dit staat aangegeven bij de software. Belangrijk is dat je de software installeert voor de start van het vak. Meer informatie over het laptopprofiel vind je op de studentenwebsite.